Cukor

A csicsóka

A csicsóka

Sokan ajánlják cukorbetegeknek a csicsókafogyasztást. A csicsóka valóban sok inulint tartalmaz. De mi is ez az inulin?
A nyírfacukor

A nyírfacukor

A nyírfacukor története nagyon érdekes. Olyan, mint a viccben: „Szép ez a zöld szoknya. Szép, csak nem zöld és nem szoknya”.
Nádcukor vagy répacukor?

Nádcukor vagy répacukor?

Teljesen mindegy, mert a kétféle cukor között semmiféle kémiai különbség nem mutatható ki. Ma a nádcukor nagyon trendi, ezért érdemes kicsit jobban utána nézni a dolgoknak. A nádcukor hazája nem Amerika, hanem India. Először Indiában készítettek a cukornádból cukrot. Indiában ma is nagyon kedvelik az emberek a cukrot, így nagyon sok rossz fogazatú, és bizony kövér ember él ebben a kontinensnyi országban. Sőt, Indiában az ezer főre vetített szívinfarktusok aránya messze meghaladja az európai átlagot. 
A cukor és a rák

A cukor és a rák

A cukor nem csak az első számú „plusz kalóriaforrás” világszerte, hanem friss kutatások szerint fontos szerepet játszik a rákos sejtek növekedésében is. Néhány évvel ezelőtt a University of California kutatói azt találták, hogy a hasnyálmirigyrák sejtek fruktózt használnak osztódásuk és reprodukálódási folyamataik során.
A gyilkos cukor

A gyilkos cukor

dr. Robert H. Lustig professzor és munkatársai szerint (University of California) a cukor évente 35 millió ember halálát okozza közvetve, a cukor tehát egy méreg, ezért forgalmazását ugyan úgy kellene szabályozni, mint a cigarettáét vagy az alkoholét. A híres Nature magazinban megjelent tanulmánya szerint (The Toxoc Truth about Sugar) a cukros ételek és italok felelősek több súlyos állapot és betegség kialakulásáért: elhízás, szívbetegségek, rák, májbetegségek, stb.
2-es típusú diabétesz vs. cukros üdítőitalok

2-es típusú diabétesz vs. cukros üdítőitalok

Egy frissen publikált tudományos kutatás szerint, ha a cukros, szénsavas üdítőitalok helyett vízzel oltjuk a szomjunkat, drámaian csökkenthetjük a 2-es típusú cukorbetegség kialakulásának esélyét.